wpcterasa.cz wpc-prkna.cz nejterasa.cz

Jak si poradit s výběrem profilu

Hlavní stránka  >  Aktuality  >  Jak si poradit s výběrem profilu

23.4.2019

Rozhodujete se mezi plným a komorovým profilem? S výběrem Vám poradíme!

 

  1. Nejprve byste si měli ujasnit, jaký druh profilu je pro Vás vhodný.

Nabízíme dva druhy profilu a to PLNÝ a KOMOROVÝ. Oba jsou charakterizovány vysokou odolností vůči vnějším vlivům a také nosností, zvládnou zatížení až do 650 kg, dokonce komorový profil vydrží bodové zatížení 200 kg. Mezi profily také existují rozdíly a to především v hmotnosti samotného profilu. Zatímco komorový profil má hmotnost nižší, tak plný profil naopak vyšší. S tímto faktorem souvisí i další významný rozdíl, a tím je cena. U plného profilu je cena sice vyšší, avšak stojí za to, jelikož si u tohoto profilu můžete vybrat z více typů prken. Taktéž, pokud by hrozilo riziko propadnutí či zlomení terasové desky, je pro Vás tento druh profilu vhodnější. Na druhou stranu pouze komorový profil nabízí možnost výměny jednotlivých desek. Proto doporučujeme si pečlivě promyslet, co je pro Vás ta nejlepší volba, avšak pokud si nebudete vědět rady, s radostí Vám poradíme.

 

  1. Už si stačí vybrat správný design.

Jednu volbu již máte za sebou. Další už je otázkou Vašeho vkusu a pohodlí. Zatímco u komorového profilu existuje jeden typ prkna s názvem HOME, jehož standartní délka je 4000 mm a jeho povrh je broušený, tak u plného profilu Vám nabízíme hned tři druhy prken – GRAND MASSIVE, NATURAL MASSIVE a REAL MASSIVE. Je nutné na začátku uvést, že všechny typy terasových prken lze dodat i v délkách na míru.

GRAND MASSIVE je plný široký profil s reliéfem dřeva, jehož standardní délka je 4 000 mm a prkna jsou speciálně upravovány tzv. "embossováním", což znamená vtisknutí nepravidelných vrypů do hladkého povrchu prkna. Top varianta  nejodolnější vůči znečištění.

 NATURAL MASSIVE je taktéž plný široký profil s délkou  4 000 mm, avšak povrch prkna je zbroušen. Rovněž nabízí velmi vysokou úroveň odolnosti proti znečištění a nejlepší hodnoty stálobarevnosti.

 

U prkna REAL MASSIVE zůstává délka rovněž 4000 mm. Tento typ se pyšní dokonalým vzhledem a pocitem dřeva, který je dosažen dvojitou úpravou povrchu. Prkno je totiž nejdříve jemně zbroušeno, čímž dosáhneme na pohled matného a pocitově příjemného vzhledu a následně jsou na povrch vtisknuty nepravidelné vrypy neboli embossy.

HOME je již ekonomickou variantou komorového profilu, jehož standardní délka terasového prkna je 4 000 mm. Povrch prkna je pravidelně jemně zbroušen s cílem dosáhnout větší odolnosti povrchu proti poškrábání.  

  1. Poslední krok – Nákup

Posledním krokem je samotný nákup, kde je zapotřebí si vyměřit, kolik m2 bude obsahovat Vaše terasa, abyste mohli nakoupit správný počet a délky terasových prken. Pokud si nebude příliš vědět rady, vždy Vám poradíme. Taktéž můžete využít naše pomocníky ve formě KALKULÁTORU a KONFIGURÁTORU, kteří Vám rádi pomohou ať už po vizuální stránce či s výměrem správného počtu a délek terasových prken. Nákup můžete provést na našem E-SHOPu nebo nám zaslat nezávaznou poptávku.


wpcterasa.cz wpc-prkna.cz nejterasa.cz

Obchodní podmínky  |  INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ  |  Informace o používání cookies  |  XML Sitemap  | 
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

Copyright © 2019, TerrainEco, s.r.o.