wpcterasa.cz wpc-prkna.cz nejterasa.cz

Dřevoplast doživotním společníkem

Hlavní stránka  >  Aktuality  >  Dřevoplast doživotním společníkem

9.6.2019

Rozhodujete se jaký materiál na terasu vybrat? Tento článek je přesně pro Vás!

Přemýšlíte nad pořízením terasy, avšak si nejste jistí, jaký druh materiálu použít, když na trhu existuje mnoho variant jako je například dlažba, dřevo, recyklovaný plast atd.? A co takhle vsadit na jistotu a zvolit DŘEVOPLAST ?
 
Jedná se o homogenní materiál, který se skládá z dřevní složky a plastu, z čehož vznikne elegantní kombinace krásného vzhledu dřeva a odolnosti plastu. Navíc tento typ terasových prken pohlcuje nežádoucí účinky oproti čistě dřevěným či exotických terasám.

Kde se s tímto materiálem můžete potkat a k čemu se dá využít?

Dřevoplast (WPC) se dá využít v mnoha případech, avšak nejvíce se tento materiál používá v exteriéru, neboť výborně odolává změnám klimatických podmínek. Je vhodným doplňkem k bazénům i k plážím, jelikož je odolný vůči soli a neflekatí. Je možné jej využít i jako terasové, plotové či obkladové prkno. Mnohé české ručičky přišly i s nápadem dřevoplatového schodiště.

Jaké jsou jeho hlavní výhody?

Jedná se o bezúdržbový materiál, který neztrácí svou barvu a má dlouhou životnost. Tudíž si svou vysněnou terasu či plot můžete užívat několik desítek let a sousedi Vám můžou už jenom závidět.
Další výhodou je, že se na WPC nevytvářejí třísky, tudíž je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Pozitivní také je, že tato terasová prkna se nechytají skrz hranol, ale přichytávají se pomocí skrytého nerezového kotvení, což vede k tomu, že estetická stránka u tohoto druhu je lepší, jelikož se koukáte na samotné terasové prkno a ne na nevzhledné vruty, které jsou u jiných materiálů zapotřebí jednou za čas utáhnout.
V neposlední řadě je výhodou i přidaný polymer, který se používá u prken, jelikož má velkou teplotní mezeru, což znamená, že prkna se tak dají současně používat tam, kde na ně necháme například v zimě hromadu sněhu, anebo na druhou stranu někde ve městě, kde je vysoká teplota. Tyto teplotní výkyvy WPC materiálu nijak nevadí a ani neškodí.

Životnost materiálu

Pokud si pořídíte terasu z WPC materiálu, budete velmi spokojeni, neboť si tento druh budete užívat 50-60 let, což jistě oceníte. U jiných druhů je totiž zapotřebí se o materiál starat a tím zvyšovat jeho životnost.

Jak je to s ekologií?

Člověk si chce na terase užívat krásné chvíle, chce si posedět a vychutnat si okamžiky s přáteli, dotýkat se bosou nohou vyhřáté podlahy od sluníčka nebo trávit čas u bazénu. U těchto chvil se nemusí bát hrozby, že by se mu do těla přes pokožku dostávaly škodlivé látky.
Polymer, který se vyskytuje u těchto terasových prken, se používá i ve zdravotnictví a jedná se totiž opravdu o čistě ekologický produkt.
Navíc tyto prkna se dají kdykoliv vrátit a to i po uplynutí jejich životnosti, kde se znovu obnovují a používají, tudíž nezatěžují životní prostředí.

Sestavitelnost?

Pokud je člověk opravdu šikovný, zručný, pečlivý a má potřebné nářadí, tak si zvládne
svůj sen o krásné terase sestavit sám. Z praxe však víme, že mnoho teras má komplikovaný
tvar, a v tomto případě doporučujeme kontaktovat nás či naše certifikované partnery.


wpcterasa.cz wpc-prkna.cz nejterasa.cz

Obchodní podmínky  |  INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ  |  Informace o používání cookies  |  XML Sitemap  | 
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

Copyright © 2019, TerrainEco, s.r.o.